Правила центру

 

Прийнявши рішення позбутися залежності, Ви зробили мужній крок. Ми раді Вашим вибором і готові допомогти Вам на шляху набуття нового способу життя.

Реабілітаційна програма нашого Центру заснована на філософії 12-кроків програми одужання від залежності, яка чудово зарекомендувала себе за довгі роки в багатьох країнах світу. Багато, включаючи тих, хто дійшов до хронічної залежності, за допомогою цієї Програми навчилися використовувати принципи та інструменти, необхідні для подальшого одужання. У нашому Центрі реабілітаційна програма представляє з себе річний стаціонарний курс, який спирається на метод глибокого «занурення» і зосередження уваги на процесі одужання з подальшою послереабілітаціонной підтримкою.

Наш Центр створює умови, необхідні для процесу виходу із залежності, але цей процес — рух назустріч один одному. З Вашого боку необхіден прояв готовності активно брати участь в програмі, мета якої — Ваше одужання. Ми не можемо за Вас забезпечити Вашу тверезість, але готові надати нашу допомогу, знання, підтримку і досвід для того, щоб Ви самі могли реально її підтримувати і жити повноцінно і вільно.

Як наслідок такого розуміння змісту реабілітаційного процесу, ми пропонуємо Вам прийняти до обов’язкового дотримання наступні прості ПРАВИЛА життя в нашому Центрі:

 

 1. При своєму вступі до Центр клієнт зобов’язаний здати черговому співробітнику Центру наявні при собі особисті гроші, документи, будь-які лікарські препарати, засоби мобільного зв’язку, літературу (в т.ч. газети, журнали та ін.), плеєри і радіоприймачі.

 2. Клієнтам забороняється вживати або зберігати будь-які речовини, що змінюють стан свідомості, в т.ч. — алкоголь, наркотики, психоактивні медичні препарати. Прийом препаратів, прописаних раніше, повинен бути узгоджений з лікарем Центру.

 3. Персонал Центру має право перевірити клієнта на предмет вживання ним алкоголю або наркотиків за допомогою тестування в будь-який момент проходження ним програми реабілітації. Відмова клієнта від тестування розглядається як визнання факту вживання і тягне за собою негайну виписку з Центру.

 4. Не допускається приносити з собою і зберігати будь-які види зброї (навіть при наявності дозволу).

 5. Не допускається приносити з собою, зберігати, виготовляти і грати в карти та інші азартні ігри.

 6. Клієнтам забороняється виходити за територію Центру без супроводу співробітника.

 7. Забороняються будь-які прояви фізичного насильства, образи словом або дією, погрози щодо клієнтів і співробітників Центру.

 8. Не допускається використання ненормативної лексики (мату) в спілкуванні з клієнтами і співробітниками.

 9. Під час проходження програми реабілітації забороняються романтичні і сексуальні відносини і поведінку їх провокують.

 10. Клієнтам пропонується обмежувати вживання чаю і кави одним пакетиком або однією чайною ложкою на чашку.

 11. Клієнти зобов’язані дотримуватися розпорядку дня, в обов’язковому порядку і без запізнень відвідувати всі заходи, передбачені програмою реабілітації.

 12. Палити забороняється з першого дня перебування в програмі.

 13. У своїй кімнаті клієнт зобов’язаний дотримуватися порядку і чистоту.

 14. Забороняється заходити в кімнати клієнтів протилежної статі.

 15. Клієнти зобов’язані дбайливо ставитися до майна Центру. У разі нанесення матеріального збитку Центр має право стягнути з клієнта вартість пошкодженого майна.

 16. Література, яка видається клієнту при надходженні, є власністю Центру і повертаються їм після закінчення реабілітації.

 17. Під час проходження реабілітаційного курсу телефонні дзвінки дозволяються після 14 днів перебування в Центрі і тільки за телефонними номерами, вказаними в Анкеті прийому під час вступу. Дзвінки здійснюються в присутності чергового консультанта з 16-00 до 22-00 і не більше ніж по 10 хвилин.

 18. Відвідування близькими дозволяється по неділях з 14-30 до 17-30, не раніше ніж через 11 днів перебування клієнта в Центрі. Список осіб, допущених до відвідування також визначається в Анкеті прийому під час вступу.

 19. Клієнтам забороняється розповідати і обговорювати особисті таємниці інших пацієнтів.

 20. Персонал реабілітаційного Центру своїм колегіальним рішенням може вносити зміни до чинних Правил, оголошуючи їх клієнтам Центру.

 

Контроль за виконанням цих правил і зобов’язань здійснюють співробітники Центру, вони ж і вживають необхідних заходів у разі їх порушення.

Невиконання або неналежне виконання цих Правил розглядається персоналом Центру як відмова від співпраці, а неодноразове їх порушення клієнтом (в кількості 5 зауважень) тягне за собою рішення про припинення лікування.

 

Клієнта підлягає негайній виписці з Центру за наступні дії:

 

 1. Вживання будь-яких психоактивних речовин.

 2. Самовільне вихід за територію Центру.

 3. Використання та зберігання засобів мобільного зв’язку.

 4. Фізичне і вербальне (загроза, образа) насильство.

 5. Сексуальні або романтичні відносини і провокує їх  поведінка.

 

При здійсненні дострокової виписки за порушення Правил клієнт позбавляється можливості відвідувати Центр до виписки останнього з осіб, одночасно з ним проходили курс реабілітації в Центрі.

Тепер, коли Ви дізналися про ці нескладні правила нашого Центру, ми пропонуємо Вам зробити вибір і прийняти за нього відповідальність. Яким би цей вибір не виявився, ми з розумінням і повагою поставимося до нього.

ЗГОДА НА РЕАБІЛІТАЦІЮ:

 1. Я отримав вичерпні відомості щодо умов прийому, методів і перспектив реабілітації, вимог до завершення реабілітації, критеріїв дострокового припинення реабілітації.
 2. Я розумію, що, приймаючи мене в програму реабілітації, Центр не гарантує мені повного лікування від залежності, але надає допомогу, відповідно до наявними можливостями і кваліфікацією персоналу.
 3. Я усвідомлюю, що успіх реабілітаційного процесу визначається моїм власним бажанням співпрацювати з персоналом Центру в реабілітаційних заходах спрямованих на моє одужання.
 4. Я розумію, що проходження мною реабілітаційного курсу може бути негайно припинено у разі, якщо керівник реабілітаційної програми вважатиме, що я не зміг співпрацювати з персоналом Центру в його зусиллях, спрямованих на моє одужання.
 5. Я ознайомлений з вищевказаними Правилами внутрішнього розпорядку Центру реабілітації та, покладаючи на себе відповідальність, я повністю приймаю всі ці правила.
 6. Я згоден брати участь у всіх необхідних реабілітаційних заходах, співпрацюючи з персоналом Центру.