Про центр

 

 

Історія центр

  Загальні відомості про КУ «ОЦСПР»

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України за № 809 від 13.07.02г. та Рішення сесії Донецької обласної ради № 4 / 15-422 від 30.03.2004 г.     1 вересня 2004 року вперше в Україні було відкрито «Обласний центр реабілітації   наркозалежної молоді «Твоя перемога», як комунальний заклад обласної ради.

Центр був розрахований на 60 місць стаціонарного перебування протягом одного року молодих людей, добровільно вирішили відмовитися від вживання наркотиків.

Для здійснення своєї діяльності, на підставі Рішення сесії Донецької обласної ради, Центру було передано будівлю колишнього лікувального корпусу Донецької психоневрологи-чеський лікарні № 2, розташованого на хуторі Рудчанск, Ленінського району міста Донецька.

У зв’язку  з початком  АТО, в 2015 році  був змушений покинути будівлю і був евакуйований в м. Святогірськ. Зараз Центр розрахований  на перебування цілодобово 15 клієнтів.

Центр є спеціалізованим закладом соціального захисту, в якому на добровільних засадах тимчасово перебувають особи, які пройшли курс лікування залежності від наркотичних засобів чи психотропних речовин у закладах охорони здоров’я та потребують отримання соціальних послуг з урахуванням їх потреб і принципу забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок. Основним завданням Центру є проведення соціально- психологічної реабілітації та психологічної підтримки осіб, які потребують отримання соціальних послуг. Реабілітація проводитися з урахуванням потреб таких осіб відповідно до державного стандарту «Соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації», що
затверджується Мінсоцполітики. Центр забезпечує розроблення та виконання індивідуальних програм соціальної реабілітації та адаптації, надає психологічну допомогу, забезпечує умови для проживання та забезпечує харчуванням осіб, які потребують реабілітації. Центр надає соціальні послуги безплатно в обсягах, визначених державним стандартом.