16 жовтня Клієнти комунальної установи “Обласний центр соціально-психологічної реабілітації” провели цілий день в Фельдман ЄкоПарку  у м. Харків.

Клієнти комунальної установи “Обласний центр соціально-психологічної реабілітації” провели цілий день в Фельдман ЄкоПарку  у м. Харків.

Одна з головних місій Фельдман Екопарк — виховання морально і фізично здорового покоління. Регіональний ландшафтний парк — безбар’єрна майданчик для роботи соціальних проектів, спрямованих на допомогу дітям з особливими потребами, молоді з девіантною поведінкою, людям, постраждалим в результаті конфлікту на сході України, популяризацію здорового способу життя в цілому.

 

Перлиною екопарка став зоопарк з величезною кількістю тварин. Тигри, леви, вовки, мавпи павичі, олені, верблюди — тут знайшли свій притулок понад 2 тисячі мешканців! У парку живуть 200 мавпочок. Але саме захоплююче пригода для клієнтів Центру — спілкування з мешканцями контактного зоопарку. Наприклад, сумарних поні, кучерявих овечок, зворушливих кроликів, кумедних гусей можна було погладити і погодувати. Хлопці отримали масу позітівнх емоцій, змогли побачити різних тварин. Багато з клієнтів зізналися, що не були ніколи в зоопарку і що після таких екскурсій розуміють що можна отримувати позитивні емоції без наркотиків або інших допінгів. Пет-терапія, зоотерапія, анімалотерапія — різні назви методу, сенс якого полягає в терапевтичному впливі на людину за допомогою тварин. З кожним роком він стає все популярнішим. Тварини «вчать» спілкуватися, дають підтримку і допомагають дорослим розібратися в собі.
Вчені поки з’ясовують, як саме працює анімотерапія і до якої міри вона ефективна. За даними деяких досліджень, при спостереженні за тваринами посилюється активність префронтальної кори великих півкуль головного мозку — ця область бере участь в прийнятті рішень і відповідає за соціальну взаємодію. Від контакту з тваринами в нашому організмі виділяються ендорфіни — як при заняттях спортом, поцілунках або приємних спогадах. Ці ж речовини знижують рівень стресу і тривоги, заспокоюють і піднімають настрій. Це більш загальна робота з тваринами, спрямована на те, щоб викликати у пацієнтів позитивні емоції. І звичайно, тварин використовують для терапії психічних розладів, від депресії до посттравматичного стресового розладу.

Залишити коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 − 14 =