15 жовтня співробітники комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації» провели профілактичну роботу в Добропільській школі І-ІІІ ступенів №4

15 жовтня співробітники комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації» провели профілактичну роботу в Добропільській школі І-ІІІ ступенів №4  про шкоду і наслідки вживання наркотичних засобів, куріння, а так само за профілактику Віл та СНІДу.

Слухачами були 30 хлопців та дівчат, які навчаються в школі. 45 хвилин співробітники комунальної установи ділились з молоддю інформацією про шкоду і наслідки вживання наркотичних засобів,  історіями з життя, своїм досвідом, а також подивились  два профілактичні відео ролика. Було роздано інформаційні буклети, а також візитки з інформацією про комунальну установу, в якій можна пройти реабілітацію від наркотичної залежності.

Найбільш часто уживаними у світі наркотиками (до 70-80%) є опіати. Це — героїн, морфій та ін. Залежність від опіатів настає швидко — після 2-3 прийомів. Опіати викликають стан веселощів, оживляють фантазії і створюють ілюзію легкості фізичної і розумової роботи. Однак уже через декілька місяців «контроль» над видіннями втрачається, приступи веселощів коротшають і для їх «приходу» вимагаються усе більш високі дози наркотику, а приємні переживання витісняються жахливими сценами і галюцинаціями.

Стан абстиненції (синдром скасування) виникає через 4-8 годин після прийому дози, супроводжується болісними відчуттями в м’язах, суглобах і внутрішніх органах, кривавим проносом, слизо- і слинотечею, порушенням серцевого ритму і дихання аж до судом і коми. Абстиненція, а не почуття веселощів, стає головним мотивом для нового прийому наркотику в наркомана зі стажем. Думки про нього стають нав’язливими настільки, що наркотик перетворюється в основу життєвих інтересів, все інше іде на задній план. Зі збільшенням психічної і фізичної залежності людина, як особистість, деградує, стає конфліктною і агресивною, байдужою до навколишнього світу, егоцентричною. Глибока депресія змінюється приступами нерозсудливості, травматизмом, порушеннями сну і кошмарами. Необхідність грошей на придбання дорогих наркотиків змушує їхніх споживачів красти і грабувати.

Фактори, які впливають на початок уживання наркотиків серед молоді

1) Передусім – мода, прагнення вписатися в те оточення, ту компанію, яка для молодої людини важлива, цікава і де споживання наркотиків – норма.

2) Можливо, молодь приваблює поширена помилка, начебто споживання наркотиків – ознака сучасного модного устрою життя.

3) Психологи вважають, що споживання наркотиків – один із щаблів віддалення від реального життя. А наступна – самогубство.

Серед інших причин можна назвати такі:

1) погані стосунки в родині, з близькими й друзями;

2) антисоціальна поведінка й гіперактивність дітей;

3) дружба з однолітками, які вживають наркотики;

4) нелюбов до школи, неуспіх в навчанні;

5) економічні й соціальні труднощі;

6) погане оточення й розлад у суспільстві;

7) зміна місця навчання й проживання;

8) доступність наркотиків;

9) вживання наркотиків батьками;

10) позитивне ставлення до наркотиків;

11) спроба заглушити наркотиком біль чи втекти від неприємності.

Більшість людей, які вживають наркотики, ставлять себе вище за суспільство, його закони й норми, вважаючи себе найобдарованішими особистостями. Причина такої зарозумілості криється й в особливості дії багатьох наркотичних речовин.

Залишити коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × пять =