Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років

 

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини та заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в комунальній установі «Обласний центр соціально психологічна реабілітація» було проведено тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у бібліотеці“Забуттю не підлягає”.

25.11.2016 року в актовій залі центру відбулась імпреза-реквієм вшанування пам’яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках “Голгофа голодної смерті”, яку підготували клієнти комунальної установи.

Хлопці та дівчата переглянули документальні відео та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання з українців: опухлі та змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Наприкінці заходу учасники програми реабілітації хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. В цю мить кожен замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

Завершився день скорботи виховним заходом «Запалимо свічки». Клієнти комунальної установи читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори», «Де б ти  не був – вшануй померлих від голоду!». Та рівно о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

Залишити коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

десять − 3 =