Клієнти комунальної установи “Обласний центр соціально-психологічної реабілітації” прийняли участь у тренінгу

Клієнти комунальної установи “Обласний центр соціально-психологічної реабілітації”  прийняли участь у тренінгу «Декриміналізація наркополітики та відстоювання правпредставників КГ» за проектом PITCH громадської організації «Наша допомога», який відбувся 18.09.2019 р. у м.Слов’янськ. Тренінг  провела Велта Пархоменко,  координатор громадської організації  Клуб Еней,

Декриміналізація наркополітики – це скорочення пов’язаної з наркотиками смертності та захворюваності, а також збільшення потреби в лікуванні від наркотичної залежності.До програми завітали гості з багатьох міст області: Краматорськ, Покровськ, Маріуполь, Слов’янськ, Святогірськ. Учасники тренінгу вивчали позитивний досвід декриміналізації наркополітики в інших країнах, наприклад, Португалії, в якій з 2001 року на всій території країни діє закон про декриміналізацію всіх видів наркотичних засобів, включаючи кокаїн і героїн. За законом зберігання наркотиків з метою особистого вживання і саме вживання наркотиків, як і раніше – заборонені, але порушення цих заборон вважаються виключно адміністративними і виведені зі сфери кримінального права. Контрабанда наркотиків продовжує вважатися кримінальним злочином. Декриміналізація дозволяє створити набагато більш ефективний підхід до контролю над проблемою і пов’язаними з нею соціальними проблемами.

Самі учасники називають таку зустріч унікальною можливістю для аналізу і порівнення, платформою для обміну інформації і досвіду. А також навчитися способам вирішення проблем на місцях. Чітко озвучили приорітети, це — зміна законодавства, нормативних документів і наркополітики в цілому. До учасників було донесено, що репресії  залишилися, у тому числі на законодавчому рівні. Набула наголосу відсутність медичного стандарту послуг. Також отримали знання  про профілактику робіт зі зменшенням шкоди серед людей із наркозалежністю та секс-працівниками. А також про зниження рівня стигми та дискриміналізації у суспільстві.

 

Залишити коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девятнадцать − пять =